Kaip išsirinkti idealų vaikišką vežimėlį: Patarimai ir rekomendacijos
Vaikiškas vežimėlis yra vienas iš pirmųjų ir svarbiausių kūdikio daiktų, kurį tėvai turi išsirinkti. Kad užtikrintumėte tinkamą pasirinkimą ir atitiktumėte savo vaiko poreikius, svarbu atidžiai apsvarstyti visus aspektus. Šiame straipsnyje siūlome išsamų įvairių vežimėlių tipų apžvalgą, jų funkcionalumą ir praktinius patarimus, kaip išsirinkti idealų vežimėlį.
Kodėl vaikiško vežimėlio pasirinkimas yra toks svarbus?
Jei gyvenate name su liftu, būtinai išmatuokite siauriausią vietą, pavyzdžiui, tarp durų, kad įsitikintumėte, jog vežimėlis lengvai tilps į liftą. Dažnai tėvai susiduria su situacija, kai nupirktas vežimėlis tiesiog netelpa į lifto duris. Tas pačias patikras atlikite ir parduotuvėje, tikrindami vežimėlio plotį pagal ratus. Atminkite, kad pardavėjo teiginiai, jog vežimėlis tiks visiems pasaulio liftams, gali būti klaidingi – patikrinkite patys!
Kokie yra vaikiškų vežimėlių tipai?
Klasikiniai vežimėliai su lopšiu – populiariausias vežimėlių tipas, tinkantis vaikams iki 8 mėnesių. Šiuose vežimėliuose vaikai daugiausia miega, tačiau kartais aktyvesniems vaikams gali reikėti anksčiau pereiti prie sėdimojo vežimėlio.
Vežimėliai „Du viename“ – komplektas su lopšiu ir sėdimojo vežimėlio variantu.
Vežimėliai „Trys viename“ – komplektas su lopšiu, sėdimojo vežimėlio variantu ir 0+ kategorijos automobilio sėdyne.
Transformeris – vežimėlis, kurio miegamąją dalį galima paversti sėdimąja.
Sėdimieji vežimėliai – skirti vaikams, kurie jau moka sėdėti.
Reikalavimai vežimėliams vaikams nuo 0 iki 8 mėnesių
Vežimėlis turi būti lengvas, kad mama galėtų lengvai juo naudotis po gimdymo. Vežimėlis turi būti erdvus, su giliu lopšiu, kad vaikui būtų patogu net ir su žieminiais drabužiais. Dideli ratai užtikrina geresnį manevringumą, o ratai gali būti tiek pripučiami, tiek įprasti. Saugumui užtikrinti rėmas turi būti tvirtas, o medžiaga, iš kurios pagamintas vežimėlis, turi būti lengvai valoma.
Skirtingų vežimėlių tipų privalumai ir trūkumai
Daugelis mamų renkasi klasikinį vežimėlį su lopšiu dėl jo praktiškumo ir patogumo. Tačiau vežimėliai „Du viename“ dažnai būna sunkesni ir mažiau manevringi, o transformeriai gali būti nepatogūs ir nepakankamai apsaugoti nuo vėjo. Tuo tarpu triratukai pritraukia dėmesį, tačiau gali būti nestabilūs ir sunkiai valdomi ant sniego.
Ką reikėtų atsižvelgti renkantis sėdimąjį vežimėlį?
Sėdimasis vežimėlis turi būti pakankamai didelis ir su tinkamais ratais. Pasisukantys ratai daro vežimėlį lengvai valdomą ir manevringą, tačiau jie tinka tik važiuoti lygiomis asfaltuotomis gatvėmis. Vežimėlis turi turėti galimybę nusileisti į horizontalią padėtį, kad vaikas galėtų patogiai miegoti, o medžiaga turi būti lengvai valoma.
Vežimėliai dvyniams ir kelioniniai vežimėliai
Vežimėliai dvyniams siūlo keletą sėdynių išdėstymo variantų, o pasirinkimas priklauso nuo tėvų pageidavimų ir vaikų amžiaus. Kelioniniai vežimėliai yra ypač patogūs tėvams, kurie dažnai keliauja su mažais vaikais, nes jie leidžia lengvai perkelti vaiką tarp automobilio ir vežimėlio.
Vežimėlių priedai
Būtinai įsigykite papildomus priedus, tokius kaip apsauga nuo lietaus, tinklas nuo uodų, krepšys ant rankenos, vilnonis miegmaišis ir žaislai vežimėliui. Šie priedai padarys jūsų pasivaikščiojimus su vaiku patogesnius ir malonesnius.
Išvada
Renkantis vežimėlį, visada galvokite apie savo ir vaiko komfortą bei saugumą. Atlikite išsamią tyrimą, patikrinkite visas detales ir matmenis, kad įsitikintumėte, jog vežimėlis tinka kasdieniam naudojimui. Nepamirškite ir papildomų priedų, kurie padarys jūsų pasivaikščiojimus dar patogesnius!